Біологічно активні добавки CCI і RBC

Застосування біологічний активних добавок

Головна » Статті » Матеріали присвячені застосування біологічний активних добавок

Різновид БАДів та їх сутність.

Біологічно активні добавки (БАД) - це препарати, що складаються з натуральних або ідентичних натуральним біологічно активних речовин.
В основній своїй масі існують біодобавки рослинного, мінерального або тваринного походження, а також, але дуже рідко, деякі виготовляються шляхом хімічного синтезу або мікробіологічного. Деякі включаються до складу різних харчових продуктів або напоїв, або застосовуються окремо в різних формах (у формі таблеток, порошків, гранул і т.д.), з метою забезпечення людини необхідним для його організму кількістю важливих харчових елементів.

БАД - це препарати, розроблені на основі величезного досвіду відомого вчення фітотерапія, а також основних аспектів дієтології та сучасних прогресивних технологій виробництва. БАД - це ті препарати, які дозволяють заповнити в організмі людини постійно існуючий дефіцит незамінних елементів живлення. За статистикою близько 60% людей нашої планети, незалежно від рівня матеріальної забезпеченості та фінансового добробуту, схильні до ризику дефіциту вітамінів групи В і С, селену, цинку, харчових волокон, поліненасичених кислот ... І це зовсім ще не повний перелік життєво важливих для нас поживних речовин, поповнити який, харчуючись звичайною їжею, ми, на жаль, не можемо.

У зв'язку з цим застосування БАД з їжею для кожної людини стає практично життєвою необхідністю. Особливо це необхідно жителям величезних мегаполісів, міст і районів, що відрізняються більшим ступенем забруднення навколишнього середовища та несприятливою екологічною обстановкою. Країни Америки і Європи вже давно впустили БАД у своє повсякденне життя. І на пост радянському ринку за минулі роки з'явилося безліч різних біологічно активних добавок.

Біологічно активні добавки до їжі вже існують і працюють як окрема самостійна терапевтична галузь. БАД стрімко заповнюють наше життя і свої міцні позиції вже ніколи не здадуть. Оскільки величезна частина БАД має рослинне походження, можна зробити висновок про те, що сучасна медицина поступово об'єднується з традиційною медициною. На основі позитивного досвіду зарубіжних країн можна говорити про те, що біологічно активні добавки сприяють збільшенню і поліпшенню тривалості та якості життя.

БАД умовно поділяють на три групи:

БАД Нутрицевтики - біологічно активні добавки додаткове джерело амінокислот, білка, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин, вітамінів, харчових волокон, вони показані для корекції хімічного складу їжі і містять у собі незамінні елементи їжі або їхні близькі попередники. Нутрицевтики БАД на повних правах зараховують до їжі, так як фізіологічна потреба людини в них, і їх біологічна цінність доведені наукою. Ця група представлена досить добре вивченими природними компонентами. Нутрицевтики застосовуються для профілактики, додаткового (буває, і основного) лікування від широко поширених хронічних захворювань таких, як дегенеративні захворювання опорно-рухового апарату цукровий діабет, ожиріння, захворювання шлунково-кишкового тракту, серцево-судинні захворювання, імунодефіцитні стану, злоякісні новоутворення та інші .

БАД парафармацевтики - біодобавки, показані для профілактики, допоміжної терапії й підтримки органів і систем у фізіологічних межах функціональної активності. Це, в основному, препарати, у складі яких знаходяться мінорні компоненти їжі - глікозиди, біофлавоноїди, біогенні аміни, органічні кислоти, регуляторні олігопептиди, олігосахара, полісахариди і т.д
Властивості парафармацевтики допомагають організму людини адаптуватися до екстремальних умов, і дозволяють проводити додаткову допоміжну терапію багатьох захворювань, що підвищує якість основних методів лікування.
Вони припускають набагато ширший, ніж у ліків, діапазон доз, що надають своє регулює дію на роботу різних систем і органів людини, а також мають більш низьку ймовірність, в порівнянні з ліками, появи побічних і токсичних ефектів.
Парафармацевтики, в основній своїй масі, є джерелами природних елементів їжі, в більшості не мають особливої живильної цінності, але так як вони можуть м'яко регулювати роботу окремих систем і органів, ці складові їжі також можна віднести до незамінних життєво важливих факторів харчування.

БАД еубіотики - це біологічно активні добавки, які у своєму складі мають живі мікроорганізми і (або) їх метаболіти, що виконують нормалізує вплив на моторику травного тракту, а так само впливають на біологічну активність і, безпосередньо, на склад мікрофлори. БАД еубіотики нерідко включають до свого складу і субстрат, що допомагає зростанню дружньої мікрофлори, але не засвоюваний організмом людини.
Прибуток - це синонім поняття "БАД еубіотики", але, під в цю категорію нерідко відносять кошти, що не мають живої флори. Згадані кошти також називають поняттям "засоби мікроекологічних терапії".

Широкому застосуванню біологічно активних добавок (БАД) сприяє зростання урбанізації, і, як наслідок, зростаюче дію соціальних і техногенних стресових ситуацій та факторів, це остання спроба людства на новому етапі свого розвитку повернутися знову до гармонії з природою і суттєво посилити свої адаптаційні можливості в цих важких сучасних умовах
життя.


Джерело: http://coralclub.ucoz.ua/
Категорія: Матеріали присвячені застосування біологічний активних добавок | Додав: zdorove (15.09.2009)
Переглядів: 1876 | Теги: Різновид БАДів | Рейтинг: 0.0/0