Біологічно активні добавки CCI і RBC

Селен - Selenium

  100 таблеток  

За даними Інституту харчування РАМН 80% населення Росії відчуває дефіцит на Селен. 

Відомий американський кардіолог доктор Аткінс сказав про Селені: «Речовина, здатне знизити захворюваність на рак майже на 40% і зменшити смертність від раку на 50%, слід було б проголосити найбільшим проривом у медицині і роздавати людям по всьому світу». Встановлено, що в регіонах з високим вмістом селену в грунті, значно нижче захворюваність на рак легень, прямої кишки і шийки матки.

Селен виконує свою невидиму роботу в самих різних частинах людського організму, що є складовою частиною багатьох білків, ліпосахарідов і ферментів.

Коли в організмі немає селену, то немає і глутатіон-пероксидази - потужного антиокислювальних ферменту, а отже, різко зростає ризик атеросклерозу, серцево-судинних захворювань, ревматоїдного артриту, катаракти, коліту та псоріазу.

Прийом селену важливий при серцевих аритміях і для запобігання раптової смерті від порушення серцевої діяльності. Було виявлено, що у людей з низьким рівнем селену в крові ризик коронарної хвороби серця на 70% вище. Селен захищає серце завдяки виробленню глутатіон-пероксидази і за рахунок обмеження вмісту в організмі токсичних металів, таких як кадмій, ртуть, платина і свинець, які можуть пошкоджувати тканини серця. Він зв'язується з ними, роблячи їх інертними і нешкідливими.

Селен посилює захист організму проти вірусів і інших патогенних чинників, причому експерименти показують помітні зміни елементів імунної системи: лейкоцитів, лімфоцитів, антитіл, макрофагів та інтерферону. У багатьох людей на тлі недостатнього вмісту в організмі селену спостерігається більш важкий перебіг грипу.

Селен необхідний для щитовидної залози, оскільки від нього залежить фермент, який активує головний тиреоїдних гормон (Т4). Він також захищає щитовидну залозу від пошкоджуючого дії вільних радикалів, що може призвести до гіпотиреозу.

Нещодавно було продемонстровано ще одна перевага селену - він зменшує токсичність містять платину хіміотерапевтичних препаратів.

Селен виявляє антиоксидантну дію, уповільнює процес старіння, допомагає підтримувати еластичність шкіри. Низькі рівні селену були виявлені у астматиків. У дослідженні жителів Нової Зеландії, де грунт містить мало селену, виявлено, що серед людей з низьким рівнем глутатіонпероксидази астма зустрічається в 6 разів частіше.

Поряд з фолієвої кислотою і цинк, селен має вирішальне значення для запобігання випадків народження дітей з недорозвиненим хребтом в результаті дефекту розвитку нервової трубки. У таких немовлят та їхніх матерів, як правило, більш низькі рівні селену, ніж у здорових людей. У вагітних жінок з дефіцитом селену більше вірогідність викидня, а народжуються діти часто страждають м'язовою слабкістю.