Біологічно активні добавки CCI і RBC

Глюконат калію – Potassium Gluconafe

 100 таблеток
Калій є основним внутрішньоклітинним іоном, у той час як основний позаклітинний іон - натрій. Калій та натрій відповідальні за підтримання внутрішньоклітинного осмотичного тиску в організмі; їх надмірно високі або низькі рівні небезпечні для життя.

Основне призначення калію полягає в підтримці концентрації і фізіологічних функцій магнію - головного мікроелемента для серця.

Калій бере участь також у процесі проведення нервових імпульсів і передачі їх на іннервіруемие органи; в скороченні скелетних м'язів, процесах глікогенеза (утворення глюкози) і гліколізу (розщеплення глюкози) в печінці, синтезі білків, фосфоліпідів, підтриманні внутрішньоклітинного осмотичного тиску.
Калій зменшує збудливість і провідність міокарда, а у великих дозах пригнічує автоматизм і скоротливу здатність міокарда аж до зупинки серця. Зниження вмісту калію в крові збільшує небезпеку розвитку аритмій.

Перебіг обмінних процесів у клітині забезпечується своєрідним «насосом», що складається з взаємодії іонів калію і натрію. Якщо цей механізм порушується, то і процеси обміну в клітинах, а також міжклітинний обмін порушуються.
Калій сприяє дегідратації, допомагаючи ліквідувати набряки. Конкуруючи з іоном натрію в організмі, він виконує протівосклеротіческую функцію, перешкоджаючи його накопичення в стінках судин.
При раціональному харчуванні, вживанні здорової їжі в організм надходить достатня кількість натрію і калію. Для нормального обміну речовин у харчовому раціоні має витримуватися співвідношення між калієм і натрієм - 1:2.
При нестачі калію натрій «відсмоктує» у міжклітинний простір надмірна кількість рідини, що призводить до застійних явищ, зменшує надходження поживних речовин у клітину, уповільнює вихід продуктів обміну з клітки. Тільки достатнє вживання калію може нейтралізувати несприятливий вплив надлишку натрію в організмі.
З огляду на тенденцію до вживання з їжею великої кількості кухонної солі, зростає потреба в калії, який необхідно додатково вводити в раціон у вигляді калійвміщуючими продуктів або добавок.
Порушення обміну калію спостерігається при хронічних захворюваннях нирок, серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту (особливо, що супроводжуються поносом і блювотою), залоз внутрішньої секреції та іншої патології. До дефіциту калію також може призвести емоційний і фізичний стрес, застосування калійвиводящіх діуретиків.

Недолік калію виявляється, перш за все, у вигляді порушень у нервово-м'язової і серцево-судинної системи (сонливість, слабкість, м'язова атонія, аритмія, уповільнене серцебиття).

Склад: глюконат калію, кальцію діфосфат, допоміжні речовини.