Біологічно активні добавки CCI і RBC

Ехінацея - Echinacea

 90 капсул  

Науці відомий цілий ряд рослин, що підсилюють імунну систему. До таких рослин відноситься ехінацея пурпурова.

«Диво-квітка прерій», «американський золотий квітка», «вечірнє сонце» - так називають цю рослину індіанці Північної Америки, батьківщини ехінацеї.

З незапам'ятних часів вони використовували її при інфекційних хворобах для підвищення захисних сил організму. Застосовували ехінацею навіть при укусах отруйних комах і змій (мовою індіанців ехінацея означає «зміїний корінь»), при опіках.

Рослина містить цілий букет цілющих речовин з протизапальною, противірусну, протигрибковою і, нарешті, імуномодулюючу дію, навіть більш потужним, ніж у традиційних синтетичних засобів. У ньому багато необхідних для організму мікро-та макроелементів: заліза, цинку, селену, срібла, марганцю.

У суцвіттях, листі, стеблах і коренях ехінацеї містяться ефірні олії (у квітках - до 0,5%, траві - до 0,35%, в корінні - від 0,05 до 0,25%), смоли (близько 2%) , бетаїн (0,1%), фітостерини, різні органічні кислоти (пальмітинова, лінолева, церотіновая), а також специфічні, притаманні тільки ехінацеї, біологічно активні речовини.

Основні діючі речовини, що володіють імуномодулюючу активністю, - полісахариди ехінацеї. Полісахариди ехінацеї стимулюють активність макрофагів - білих кров'яних клітин, які поглинають бактерії, віруси, а також вже уражені ними клітини організму. Плюс до цього полісахариди сприяють збільшенню вироблення Т-лімфоцитів, завдяки чому вдається запобігти початок захворювання або послабити симптоми вже почалася хвороби.

Містяться в ехінацеї глікозиди - ехінокозіди володіють кортізоноподобной активністю. Цей ефект пов'язаний із здатністю цих сполук пригнічувати активність ферменту гіалуронідази, що зумовлює специфічне для ехінацеї протизапальну і болезаспокійливу дію. Протизапальний і антимікробний ефект посилюється містяться оксікорічнимі кислотами.

Незважаючи на те, що склад рослини досконально вивчений, вона до цих пір приховує чимало секретів. Наприклад, зовсім недавно стало відомо, що ехінацея містить потужні антиоксиданти.

Ехінацеї притаманні також антибактеріальні та противірусні властивості. Екстракти ехінацеї пригнічують ріст і розвиток стрептококів, кишкової палички, вірусів.

Ехінацея може використовуватися як загальнозміцнюючий засіб, і як допоміжний у комплексному лікуванні хронічних захворювань.

Для стимуляції імунітету фахівці рекомендують приймати ехінацею курсами: тиждень прийому, потім перерва. Занадто тривалий прийом ехінацеї може виснажити імунну систему. Це класичний приклад того, що більше не завжди означає краще.