Біологічно активні добавки - це в основному природні або ідентичні природним біологічно активні речовини, одержувані з рослинного, тваринного або мінеральної сировини, а також, але набагато рідше, шляхом хімічного або мікробіологічного синтезу. Вони можуть включатися до складу харчових продуктів, напоїв, або використовуватися самостійно в різних формах, з метою забезпечення організму людини необхідною кількістю незамінних харчових речовин (повноцінні білки або окремі амінокислоти і їхні комплекси, поліненасичені жирні кислоти, фосфоліпіди, вітаміни, мінерали та мікроелементи, харчові волокна і деяких регулятор фізіологічних функцій органів і систем організму (органічні кислоти, глікозиди, сапрніни, і ін.).
З певною мірою умовності біологічно активні добавки до їжі підрозділяють на Нутрицевтики і парафармацевтики. Нутрицевтики - це незамінні харчові речовини або їх близькі попередники. Цю групу БАД можна з усіма підставами зарахувати до їжі, оскільки вона в більшості випадків представлена добре вивченими природними її компонентами, фізіологічна потреба і біологічна роль яких встановлені. Використання нутрицевтиків в повсякденному харчуванні хворих і здорових людей дозволяє: - Легко і швидко усунути недолік есенціальних харчових речовин, що повсюдно виявляються у більшості дорослого і дитячого населення України, Росії, Білорусі та Казахстану; - Максимально врахувати в харчуванні конкретної людини індивідуальні потреби, які значно відрізняються не тільки за віком, статтю, інтенсивності фізичних навантажень, але і внаслідок генетично детермінованих особливостей метаболізму окремого індивідуума, його біоритмів, екологічних умов регіону проживання, фізіологічних станів - вагітність, психоемоційний стрес і т.д.; - Максимально забезпечити змінені фізіологічні потреби в харчових речовинах хворої людини, обійти пошкоджені захворюванням ділянки метаболічних шляхів, а іноді - здійснити їх корекцію; - За рахунок посилення елементів захисту клітинних ферментних систем підвищити загальну, неспецифічну резистентність організму до дії несприятливих факторів навколишнього середовища у населення, що проживає як в екологічно чистих, так і в екологічно неблагополучних регіонах; - Впливати перш за все на ферментні системи, цілеспрямовано змінювати метаболізм окремих речовин, зокрема, ксенобіотиків, а також посилювати і прискорювати зв'язування і виведення з організму чужорідних і токсичних речовин. Таким чином, використання нутрицевтиків є ефективним засобом профілактики, а також додаткового (а іноді, і основного) лікування хворих при широко поширених хронічних захворюваннях, як ожиріння, цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, злоякісні новоутворення, імунодефіцитні стану, захворювання шлунково-кишкового тракту , дегенеративні захворювання опорно-рухового апарату.
Тому широке застосування біологічно активних добавок не тільки нутріцевтіческого, а й парафармацевтіческого ряду є спробою на новому витку спіралі розвитку людства знову прийти до гармонії з природою і істотно розширити свої адаптаційні можливості в умовах постійно наростаючого дії техногенних і соціальних стресорні факторів.
Порівняння лікарських, аптечних препаратів і БАД
1 Ліки мають чітку хімічну формулу. - У Бадов немає певної формули, тобто біохімічний коктейль. 2 У складі своєму ліки мають тільки те, що описано. - У Бадов у складі є щось, що забезпечує взаємодію вхідних компонентів і активізацію потрібного компонента в потрібний момент. 3 Ліки, по суті, є сторонніми для організму. Вони забезпечують тимчасову підпірку при збої якоїсь функції. Приблизно, так як гіпс при лікуванні ноги. - БАДи вносять в організм людини те, що організму дано при народженні, тобто вони відновлюють дефіцит того, що в організмі має бути в нормі. 4 Кожні ліки має свою точку програми, тобто діє на певну функцію, при чому в одному напрямку, діє на симптом. - БАД виробляє глибинні перебудови в організмі і це веде до нормалізації обмінних процесів та імунітету, тобто вплив йде на першопричину. 5 У ліки дію виборче. - Дія БАД комплексне. 6 Результат після дії швидкий, іноді миттєвий, але він як правило, припиняється після припинення введення ліків. - При введенні БАДів поява результату треба чекати довго, але ефекти глибинні й довготривалі, тобто перебудова продовжується і після припинення прийому. 7 Для ліки треба знати чітко дози, тому що між дозою токсичної і терапевтичної дуже маленький проміжок, можливе передозування. - Передозування БАД неможлива. Організм людини отримує в мікродозах добову дозу і реалізує у міру надходження, а зайве виводить у непереробленому вигляді. 8 У ліках список побічних ефектів набагато більше ніж список свідчень. Дія жорстке, йде хімічна реакція. - У Бадов побічних ефектів практично немає, тому що за наявності певних проблем активується певний фрагмент. Дія м'яке. 9 У ліків багато протипоказань. - У Бадов індивідуальна непереносимість. 10 Ліки виробляються синтетично на заводах, іноді на застарілому обладнанні. Через відсутність передової науково-технічної бази та кадрів роблять так звані дженерики (копії лекарст відомих зарубіжних брендів під своєю назвою) з дешового сировини. - БАД виробляються з екологічно чистої сировини за новітніми технологіями, коли тільки на обладнання з перевірки якості витрачаються мільйони доларів щорічно (еквівалент вартості невеликого фарм. Заводу в Україні та Росії)! 11 Ліки завжди мають наповнювач або консервант, тобто в організм вводиться багато зайвого, що викликає алергію. Наповнювачів немає, немає консервантів -100% чинне природний початок, тому такий високий ефект лікувальної дії. 12 До ліків можливо звикання, психічна і фізична залежність. - До БАДам не може бути звикання і фізичної залежності.
Джерело: http://coralclub.ucoz.ua/ |